Crystal Palace udostępni stadion… bezdomnym

19.01.2019

Wszyscy kojarzymy te żelbetonowe konstrukcje sprzed ponad pół wieku, które przez większość czasu odstraszają bramami pozamykanymi na cztery spusty, a otwierają się jedynie w dni meczowe. Stadiony – jeśli nie są wielozadaniowe – mają swój jasny cel i trudno nawet myśleć o innych. Tak jednak zrobiło Crystal Palace.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

14. drużyna Premier League wykazała się niezwykle ludzkim gestem. W związku ze zbliżającym się środkiem zimy, „Orły” zamierzają udostępniać część swojego obiektu, Selhurst Park, osobom bezdomnym, kiedy temperatura spadnie poniżej zera. W wyznaczonej strefie schronienie będzie mogło znaleźć jednocześnie dziesięć osób.

Poza noclegiem i dodatnią temperaturą, takim osobom zostanie zapewnione śniadanie, gorący posiłek oraz miejsce do umycia się. W czwartek ze schronienia skorzystało już osiem osób. Dyrektor generalny Crystal Palace, Phil Alexander, powiedział, że „klub chce być siłą we wspólnocie”. Nawet kiedy drużyna będzie grała domowy mecz i taka pomoc nie będzie możliwa, klub zamierza brać udział w rozmieszczaniu potrzebujących w innych ośrodkach. Radna Alison Butler powiedziała, że Crystal Palace pokazuje innym klubom standard, który należy naśladować.

Całkowicie popieramy pomysł i cieszymy się, że wprowadzono go w życie. Dla wielkich angielskich klubów taki gest to żaden wysiłek, a być może przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO