Kontuzja Kane’a? Pochettino ma plan na zastąpienie Anglika

19.01.2019

Strata Harry’ego Kane’a w obliczu walki o TOP4 jest ogromną stratą dla „Spurs”. Mimo to Mauricio Pochettino nie zamierza załamywać rąk nad kontuzją Anglika i szuka nowych rozwiązań.

Absencja napastnika potrwa najprawdopodobniej aż do połowy marca. Przez dwa miesiące Tottenham będzie zmuszony poradzić sobie bez swojej gwiazdy. Argentyński szkoleniowiec oczywiście w swojej kadrze posiada Fernando Llorente, ale Hiszpan raczej nie jest jego wymarzonym snajperem.

– Obserwowałem Barcelonę, a w roli napastnika został ustawiony Leo Messi – stwierdził 46-latek, podkreślając, że jego zespół nie zapadnie w marazm po urazie reprezentanta Anglii.

– Mogę wystawić na tej pozycji Llorente, Dele Alliego, także Lamele. Są także tacy gracze z akademii jak Sterling czy Parrott. Mam wiele opcji. Chelsea przeciwko nam zagrała z Edenem Hazardem w roli dziewiątki, mając na ławce Giroud, a poza składem był Morata.

Czy jednak Alli poradzi sobie na nowej dla niego pozycji? Szkoleniowiec ekipy ze stolicy Anglii jest o tym przekonany:

Wszystko, co osiągnął, jest niesamowite, gdy porównujesz go z innymi graczami. Myślę, że jego wkład w tę drużynę jest ogromny w ciągu ostatnich kilku lat.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO