Oficjalnie: Kędziorek nowym trenerem Radomiaka

Stało się to, o czym mówiono kilka dni temu. Constantin Galca pożegnał się z rolą szkoleniowca Radomiaka Radom, a Rumuna zastąpiono Maciejem Kędziorkiem. Poprzednio Kędziorek był asystentem Johna van den Broma w Lechu Poznań.

Futbolnews baner FB

Wcześniej asystent, teraz trener

W bieżących rozgrywkach Radomiak spisuje się solidnie i zajmuje dziesiąte miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Jednak przyzwoite wyniki nie były wystarczające, by Constantin Galca utrzymał swoją posadę. Rumuński trener nie ukrywał, że nie doczekał się wzmocnienia kadry przed rozpoczęciem tego sezonu, czego oczekiwał od włodarzy klubu. Dlatego też rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca.

Klub z Radomia oficjalnie potwierdził, że miejsce rumuńskiego szkoleniowca zajmie Maciej Kędziorek, poprzednio asystent Johna van den Broma w Lechu Poznań. Jest to czwarta zmiana trenera w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2023/2024. Asystentem trenera był również w Rakowie Częstochowa oraz Arce Gdynia, a wcześniej współpracował również z Maciejem Skorżą, zdobywając z Kolejorzem mistrzostwo Polski. W sztabie trenerskim Radomiaka znajdą się także Mateusz Tereszczyński oraz Damian Tucin.

43-latek zadebiutuje na ławce trenerskiej w sobotnim meczu z Widzewem Łódź. W szesnastu meczach ligowych tego sezonu Radomiak zanotował pięć zwycięstw, cztery remisy oraz siedem porażek.

Fot. Pressfocus