Ernesto Valverde nie ma wątpliwości – „To był prawidłowy gol”

21.01.2019

Barcelona dzięki zwycięstwu na własnym stadionie z Leganes utrzymała pięciopunktową przewagę nad Atletico. Podczas niedzielnego starcia na Camp Nou byliśmy jednak świadkami pewnych kontrowersji, które mogły znacząco wpłynąć na końcowy wynik spotkania. 

Mamy 71. minutę meczu. Na tablicy wyników nadal utrzymuje się rezultat 1-1. Na strzał z dystansu decyduje się Leo Messi, ale Ivan Cuellar odbija futbolówkę. Do piłki dobiega Luis Suarez, umieszczając piłkę w siatce. Goście zgłaszają faul Urugwajczyka, jednakże sędzia spotkania ostatecznie uznaje bramkę.

Wszelkie powtórki nie wyjaśniły do końca całej sytuacji. Trudno przeanalizować, czy Suarez najpierw kopnął bramkarza Leganes, czy futbolówkę oraz w jakim stopniu kontakt między zawodnika. Większych wątpliwości nie ma Ernesto Valverde. Trener Barcelony przyznał, że gol był prawidłowy – Myślałem, że była to bramka. Mogę jedynie powiedzieć, że każdy ma swój punkt widzenia, jeśli jednak sędzia podjął taką decyzję, to bramka została uznana.  Z systemem VAR nie skończą się kontrowersje. To był prawidłowy gol. Suarez nie dotknął bramkarza, sędziowie to sprawdzili. 

Zawsze będą jakieś kontrowersje, pojawią się błędy i musimy to zaakceptować. Błędy nie skończą się wraz z prowadzaniem VARu. Nie skończyłyby się nawet w momencie, gdyby arbitrem był roboty. 

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO