Hector Bellerin z poważną kontuzją. Hiszpan nie zagra do końca sezonu!

22.01.2019

Arsenal w sobotę wygrał bardzo ważny mecz z Chelsea. Triumf nad ekipą ze Stamford Bridge spowodował, iż podpieczni Unaia Emery’ego nadal mają poważne szanse na zakończenie sezonu w TOP4. Zwycięstwo w tym starciu nie obeszło się jednak bez ofiar. Hector Bellerin doznał bardzo poważnej kontuzji. 

Mamy 69. minutę spotkania, hiszpański obrońca upada na murawę z wyraźnym grymasem na twarzy. Wielu kibiców Arsenalu od razu zdało sobie sprawę, że sytuacja jest poważna. Zawodnik po konsultacji z lekarzami, nie mógł opuścić murawy o własnych siłach.

Oczywiście głównym tematem w obozie „Kanonierów” był stan zdrowia zawodnika. Ostatnie doniesienia brytyjskich mediów nie pozostawiają złudzeń. Hector Bellerin z powodu zerwania więzadeł krzyżowych będzie pauzować nawet do dziewięciu miesięcy. Tym samym 23-latek na pewno nie wybiegnie na murawę w tym sezonie.

Dla londyńskiego zespołu jest to oczywiście poważna strata. Bellerin jeszcze nie tak dawno leczył kontuzję łydki, która uniemożliwiła mu grę w okresie świąteczno-noworocznym. Miejsce Hectora najprawdopodobniej zajmie w drużynie Stephan Lichtsteiner.