Rafa Benitez odejdzie z Newcastle? Klub ma tydzień na spełnienie jego żądań

22.01.2019

Premier League – finansowa utopia i marzenie każdego angielskiego klubu, który w niej nie jest. Wydaje się, że bycie częścią tego elitarnego, 20-zespołowego grona to okazja do budowania czegoś wielkiego pod względem nie tylko sportowym. Są jednak wyjątki, które wydają się tykającą bombą zegarową.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Jednym z nich jest Newcastle United, które po fatalnym okresie i spadku w 2016 roku, błyskawicznie wróciło na najwyższy poziom. Duża w tym zasługa Rafy Beniteza, człowieka mającego w swoim CV zdecydowanie bardziej stabilne kluby. Newcastle to teoretycznie materiał nawet na walkę o Ligę Europy, niestety właściciel ma inne priorytety. Benitez przed obecnie trwającym oknem transferowym poprosił o dwa wzmocnienia, z których nie zostało spełnione żadne.

Hiszpan już wcześniej dość wyraźnie tłumaczył, że bez pewnych ruchów nie utrzyma klubu w elicie i trudno o tym myśleć, jeśli pod względem finansowym nie może rywalizować nawet z Bournemouth. Według ostatnich doniesień, miarka się przebrała. Benitez miał zażądać spełnienia jego próśb, w innym razie po sezonie zrezygnuje z prowadzenia drużyny.

Patrząc na bajzel, jaki ma miejsce na St James’ Park, to i tak wydaje się nieuniknione. Odejście tak świetnego fachowca przy obecnej polityce klubu będzie oznaczało nieuchronną katastrofę. Na razie poczekajmy jednak do końca okienka – zostało dziewięć dni.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!