F1

Kacper Sztuka odebrał nagrodę na gali FIA Prize Giving

09.12.2023

W piątkowy wieczór rozpoczęła się gala FIA Prize Giving. Obecny był na niej Kacper Sztuka, który miał okazję spotkać się z kierowcami F1. Junior Red Bulla spotkał się między innymi z Sergio Perezem i miejmy nadzieję, że kiedyś zespołowym kolegą – Maxem Verstappenem. Odebrał na niej nagrodę za mistrzostwo Włoskiej Formuły 4.

Futbolnews baner FB

Kacper Sztuka na gali FIA Prize Giving

Kacper Sztuka to obecnie nasza największa nadzieja na F1. Polak wygrał Włoską Formułę 4 i w przyszłym sezonie ma wystartować w Formule 3. Wydaje się, że to właśnie Kacper Sztuka jest Polakiem, który ma największy potencjał aby ścigać się w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej w F1. Jest zawodnikiem Akademii ORLEN Team, a więc ma wsparcie ORLENU, ale także juniorem Red Bulla, co zdecydowanie może mu pomóc we wspinaniu się po szczeblach kariery. Kacper Sztuka ma zatem za sobą sponsorów, talent i broni się wynikami.

W piątkowy wieczór rozpoczęła się gala FIA Prize Giving. Kacper Sztuka odebrał na niej trofeum za mistrzostwo Formuły 4, ale miał też okazję spotkać się z kierowcami F1, między innymi Sergio Perez i Maxem Verstappenem.

Na gali zostały rozdanych wiele nagród. Najlepszym debiutantem F1 został Oscar Piastri, który kilka razy stawał na podium.

Najlepszym wyprzedzeniem w tym sezonie był za to manewr Fernando Alonso na Sergio Perez podczas GP Brazylii.

Fot. Pressfocus