Krzysztof Piątek zaprezentowany! Nie będzie grał z numerem 9

24.01.2019

Stało się. Po wielu dniach w napięciu, w trakcie których niepewne domysły i życzenia powoli stawały się rzeczywistością, Krzysztof Piątek został oficjalnie zawodnikiem AC Milan. W czwartek o godzinie 13:00 został zaprezentowany i po raz pierwszy wziął udział w konferencji prasowej klubu. Co mówił? Przede wszystkim z pewnością siebie przekonywał, w jakim celu przybył do Mediolanu. Poniżej najciekawsze fragmenty.

Piątek odniósł się także do zdjęcia, które odnalazło się w sieci kilka dni temu. 11-letni wówczas Krzysztof siedzi na nim na krześle, mając za sobą… ręcznik Milanu.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Od jakiegoś czasu zastanawiano się także, jak Piątek poradzi sobie z „przeklętym” numerem 9, który zwolnił się po Gonzalo Higuainie. Od czasów Inzaghiego żaden napastnik grający z tą cyferką nie był dla Milanu kluczowym zawodnikiem. Okazuje się, że ten naciągany problem rozwiązał się sam, a Polak zagra z numerem 19.

Czemu 19, skoro już nawet w klubowym sklepie pojawiła się wersja z „9”? Czy się przestraszył? – Nic z tych rzeczy. Jak powiedział Leonardo, Piątek chciał numer 9, ale stwierdzono, że trzeba sobie na niego zapracować. Inna wersja mówi o tym, że od kolejnego sezonu zarezerwowano go już dla Patricka Cutrone. Kto na niego bardziej zasłuży, przekonamy się pewnie po sezonie.

Konferencja skończyła się o godzinie 14:00, a już o 15:30 „Il Pistolero” czeka pierwszy trening z nową drużyną. Wczoraj, zaledwie dwa dni po transferze do Barcelony, swój debiut zaliczył Kevin-Prince Boateng. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z Piątkiem, a okazja jest przednia. Już w sobotę o 20:30 AC Milan podejmie SSC Napoli.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!