Nietypowa decyzja Monaco. Thierry Henry zawieszony!

24.01.2019

Często zdarza się, że trener po rozczarowujących wynikach zwalniany jest z klubu. Dość nietypową decyzję podjęli przedstawiciele Monaco. Klub z Księstwa postanowił zawiesić swojego trenera. Thierry Henry na obecną chwilę nie pełni funkcji pierwszego szkoleniowca. 

Monaco w obecnym sezonie zawodzi na całej linii. Drużynie z Ligue 1 nie pomogła zmiana trenera. Thierry Henry jak na razie kompletnie nie radzi sobie z bardzo trudnym wyzwaniem. Po dotkliwej porażce przeciwko Metz w Pucharze Francji, kibice Monaco zaczęli zastanawiać się, jaka przyszłość czeka szkoleniowca drużyny. Zarząd podjął zaskakującą decyzję.

Klub postanowił poczynić pewne kroki w kierunku kariery Henry’ego na Stadionie Ludwika II. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Monaco, Thierry Henry od dnia dzisiejszego przestaje pełnić funkcję pierwszego trenera. Co ciekawe, Francuz pozostaje jak na razie w klubie, gdyż zarząd „tylko” zawiesza szkoleniowca. Rolę Thierry’ego na piątkowym treningu przejmie Franck Passi.

Niewykluczone, że jest to początek końca Henry’ego w Monaco. Być może klub chce skupić się na znalezieniu następcy 41-latka.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!