Gennaro Gattuso zapowiada rywalizację o wyjściowy skład w Milanie!

27.01.2019

Polscy kibice z niecierpliwieniem oczekiwali na mecz Milanu z Napoli. Głównym powodem był oczywiście transfer Krzysztofa Piątka do mediolańskiego zespołu. Dodatkowo w drużynie z Neapolu grają dwaj Polacy – Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Zapowiadał się zatem sobotni wieczór z naszymi reprezentantami w rolach głównych. 

Nastroje sympatyków zostały nieco ostudzone po tym, jak w mediach pojawiły się wyjściowe jedenastki. Na ławce rezerwowych zasiadł Krzysztof Piątek. Decyzja Gennaro Gattuso była jednak zrozumiała. Były napastnik Genoi dopiero dołączył do zespołu, dlatego bezpieczniejszą decyzją wydawało się wystawienie Patricka Cutrone w pierwszym składzie.

Po dość rozczarowującym spotkaniu, Gennaro Gattuso został zapytany o kwestię napastnika w drużynie. Poruszona została kwestia wspólnej gry Cutrone z Piątkiem. Trener Milanu zadeklarował, że jednoczesne występy obu zawodników są obecnie niemożliwe – Oni nie mogą grać teraz razem, gdyż tracimy pewną równowagę w zespole. Kiedy decydujemy się na grę z dwoma napastnikami, nie mamy odpowiednio zbalansowanego zespołu. 

Słowa Gattuso można zatem zinterpretować dość jasno. Włoski szkoleniowiec zapowiedział rywalizację w drużynie o rolę pierwszego napastnika.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!