Unai Emery potwierdza. Arsenal postara się sprowadzić dwóch zawodników!

29.01.2019

Kilkadziesiąt godzin dzieli nas od zakończenia zimowego okna transferowego. Z pewnością będzie to pracowity czas dla zarządu Arsenal. Klub z Londynu postara się sprowadzić dwóch piłkarzy. Taką informację podał na ostatniej konferencji Unai Emery. 

Od początku stycznia łączy się z „Kanonierami” Denisa Suareza. Hiszpański zawodnik nie może liczyć na regularną grę w Barcelonie, dlatego przeprowadzka do Anglii wydaje się rozsądną opcją. Jak na razie kluby nie doszły jednak do porozumienia. Arsenal chciałby sprowadzić piłkarza na zasadzie wypożyczenia, bez przymusowej opcji wykupu. Oczywiście przedstawiciele „Dumy Katalonii” zamierzają wprowadzić taki przypis w umowie.

Drugi zawodnik łączony z Arsenalem to Ivan Perisic. W tym przypadku, Chorwat ewidentnie daje do zrozumienia, że transfer do stolicy Anglii jest mu na rękę. „Kanonierzy” nie mogą jednak spełnić wymagań Interu, który podobnie jak Barcelona, chce włączyć przymusową opcję wykupu.

Czasu pozostało niewiele, a negocjacje nadal nie są w zaawansowanej fazie. Unai Emery na ostatniej konferencji prasowej przyznał, że jego klub może zrealizować od zera do dwóch transferów – Sprowadzimy od zera do dwóch zawodników. Rozmawialiśmy na temat transferów dwa miesiące temu, wiemy, że nie będzie to łatwe. Klub cały czas pracuje nad ściągnięciem piłkarzy. Nie mogę dokładnie wymienić nazwisk, jednakże będą to gracze, którzy pomogą nam w obecnej sytuacji. 

Z Arsenalem łączony jest jeszcze Christopher Nkunku. We wtorek PSG poinformowało o zakontraktowaniu Leandro Paredesa, dlatego cała transakcja staje się jeszcze bardziej możliwa.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!