Wisła Kraków ma nowego trenera!

30.12.2023

W grudniu ze stanowiska trenera Wisły Kraków został zwolniony Radosław Sobolewski. Rolę tymczasowego szkoleniowca przejął Mariusz Jop. Teraz Biała Gwiazda oficjalnie ogłosiła, że nowym trenerem drużyny z Krakowa został Albert Rude. 37-latek wcześniej prowadził hiszpański Castellon, który rozgrywa swoje mecze na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Albert Rude został nowym trenerem Wisły Kraków

Radosław Sobolewski prowadził Wisłę Kraków od października 2022 roku. Na początku grudnia tego roku, szkoleniowiec został zwolniony. W rolę tymczasowego szkoleniowca wcielił się Mariusz Jop. Biała Gwiazda zdecydowała się na dosyć zaskakujące rozwiązanie i w piątek ogłosiła, że nowym trenerem został Albert Rude. Mariusz Jop po zakontraktowaniu Hiszpana został jego asystentem.

Hiszpan zakończył karierę piłkarską w młodym wieku. Miał zaledwie 24 lata. Wówczas rozpoczął pracę nad własnym rozwojem. Zdobył dyplom nauk o sporcie, prowadził szkołę trenerów oraz jest autorem książek o tematyce budowania nowoczesnych drużyn piłkarskich.

„Po zakończeniu kariery piłkarskiej w wieku 24 lat rozpoczął pracę nad własnym rozwojem, zdobywając dyplom nauk o sporcie, broniąc doktorat w zakresie Sport Science na Universitat Central de Catalunya. Kolejnym krokiem w karierze było powołanie własnej szkoły trenerów MBP, która prowadzi doradztwo w ponad 15 ligach i federacjach, kształcąc przy tym trenerów na całym świecie w oparciu o zaawansowane metody szkoleniowe. Albert jest też autorem książek i publikacji w zakresie procesu budowania nowoczesnych drużyn piłkarskich” – czytamy w komunikacie Wisły Kraków.

Jak radzi sobie Wisła Kraków w obecnym sezonie?

Biała Gwiazda przed rozpoczęciem obecnego sezonu postrzegana była jako jedna z głównych drużyn z szansami na awans do PKO BP Ekstraklasy. Klub z Krakowa obecnie zajmuje 5. miejsce w lidze z 31 punktami w dorobku. Do pierwszej Arki Gdynia tracą 3 punkty.