Plucie na sędziego to słaby pomysł. Edina Dzeko czeka surowa kara?

31.01.2019

1:7 w meczu z Fiorentiną i największa krajowa porażka od ponad 70 lat nie są jedynymi zmartwieniami Romy i Di Francesco. Napięcia nie wytrzymał Edin Dzeko, który przy stanie 1:4 nie wytrzymał utrzymał nerwów na wodzy i wyleciał z boiska.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Wściekli rywale w obliczu bezradności robią różne rzeczy. Faulują rywali, ubliżają im, czasem nawet plują, na tyle dyskretnie, by nikt nie zauważył. Jak nazwać jednak takie zachowanie skierowane w kierunku arbitra? Ze względu na młodszych czytelników nie będziemy podawać przykładów.

Niespełna 33-letni napastnik wykazał się skrajnym brakiem myślenia. Skazanie drużyny na grę w osłabieniu w tak trudnym meczu to jedno, ale zrobienie takiej rzeczy, którą zobaczą tysiące młodych kibiców, zasługuje na surową karę. Zgodnie z zasadami włoskiej federacji kary w meczach pucharowych mają przełożenie na mecze ligowe, więc Dzeko opuści hitowy mecz z Milanem.

To oczywiście tylko pierwsza konsekwencja. Wręcz niemożliwe jest, by za tak niedopuszczalny czyn Dzeko nie spotkał się z surowym zawieszeniem, które z pewnością wykluczy go na wiele spotkań. Jedynym pocieszeniem dla Romy może być to, że w obecnym sezonie Bośniak i tak zawodzi na ligowych boiskach…

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!