Czy Solskjaer utrzyma posadę menedżera United? „Mam sprzeczne poglądy”

02.02.2019

Pomimo dobrych wyników Ole Gunnara Solskjaera, temat nowego menedżera Manchesteru United wciąż nie umiera. Co na ten temat sądzi jedna z legend „Czerwonych Diabłów”?

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

Po przejęciu drużyny przez Norwega ekipa z Old Trafford momentalnie wróciła do walki o TOP 4. Ich strata do czwartego Arsenalu wynosi już zaledwie dwa punkty. United są dalej w  grze także o Puchar Anglii, nie wspominając oczywiście o Lidze Mistrzów. Mimo to Gary Neville nie jest przekonany, czy to rzeczywiście 45-latek powinien nadal prowadzić zespół.

– Póki co mam sprzeczne poglądy. Osobiście chciałbym, żeby Ole otrzymał taką szansę, ale równocześnie pragnę, aby ta decyzja została podjęta bez emocji. Jeśli United awansuje do TOP 4 i wygra Puchar Anglii, każdy z nas zapyta: „Jak możesz nie dać mu tej posady?”. Mimo to Ed Woodward będzie mieć przed sobą naprawdę trudną decyzję. Im więcej Ole wygra, tym będzie ona bardziej skomplikowana.

– Czy Solskjaer jest najlepszym kandydatem? To możliwe. United trzech ostatnich menedżerów wybierało z zewnątrz i to nie wypaliło. Biorąc pod uwagę wewnętrzną nominację, być może ona przyniesie sukcesy. W zeszłym tygodniu udzieliłem wywiadu, w którym stwierdziłem, że „Czerwone Diabły” nie mogą pozwolić nowemu menedżerowi na zmianę swojej filozofii. Czym jest wspomniana filozofia? Zabawa futbolem, ofensywny styl gry, ryzyko i stawianie na młodzież. Jeśli ktoś nie pasuje do klubu, to nie może tutaj pracować, ponieważ fani nie zaakceptują go.

Do tej pory głównym kandydatem na zastąpienie Jose Mourinho był Mauricio Pochettino. W ostatnich tygodniach jednak jego kandydatura stanowczo osłabła.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!