„The Undrawables”. Tottenham z rekordem Premier League wszech czasów

03.02.2019

Fani „Spurs” niestety nie mogą się jeszcze cieszyć z trofeów, jednak i tak powinni być zadowoleni z tego, jaki progres w ostatnich latach wykonała ich drużyna. W oczekiwaniu na wzbogacenie klubowej gabloty, warto docenić chociaż… rekordy.

Wiadomo, najlepsze byłyby takie dotyczące najlepszej obrony, najlepszego ataku, albo serii meczów bez porażki. Tymczasem Tottenham stał się drużyną, która zaliczyła najdłuższą serię spotkań… bez remisu. Tak – podopieczni Pochettino już od 29 kolejek są drużyną zero-jedynkową i albo wygrywają, albo przegrywają. Ostatni raz „Koguty” podzieliły się punktami w lidze 17 kwietnia 2018 roku, w zremisowanym 1:1 meczu z Brighton.

W spotkaniu z Newcastle blisko było przerwania tej serii i jedynie wyrównania poprzedniego „najlepszego” wyniku. Na ratunek gościom znów przybył Hueng-min Son, który w 83. minucie zdobył jedyną bramkę spotkania. Koreańczyk jest w ostatnim okresie najjaśniejszym punktem zespołu. W ostatnich dwóch meczach jego gole zapewniały triumfy, a łącznie w 12 poprzednich meczach Son miał udział przy 15 bramkach (10 goli, 5 asyst).

Tottenham wciąż dość mocno trzyma się czołowej dwójki w postaci „Citizens” i Liverpoolu, jednak jest zdany na rywali. Mistrzostwo wydaje się obecnie bardzo odległe, ale jednak lepiej byłoby wywierać presję będąc „untouchables”, a nie „undrawables”… Jak myślicie, kiedy w końcu trafi się jakiś remis?

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!