„Czerwone Diabły” Solskjaera bez ligowej porażki? Według Andera Herrery to niemożliwe

04.02.2019

Ole Gunnar Solskjaer przebojowo rozpoczął swoją pracę w Manchesterze United. „Czerwone Diabły” pod wodzą norweskiego szkoleniowca rozegrały łącznie osiem spotkań w lidze i tylko w jednej rywalizacji zanotowały stratę punktów (remis z Burnley). Takie wyniki rozpoczęły dyskusję na temat tego, czy Manchester może do końca sezonu zostać niepokonaną drużyną. Według Andera Herrery, jest to niemożliwe. 

W dobrym stracie Solskjaera pomógł z pewnością terminarz w Premier League. Manchester United w czterech pierwszych spotkaniach pod wodzą Norwega rozegrał mecze z następującymi drużynami – Cardiff, Huddersfield, Bournemouth i Newcastle. Prawdziwy test miał miejsce 13 stycznia. W tym właśnie dniu, „Czerwone Diabły” rozgrywały spotkanie na wyjeździe z Tottenhamem. Również w tym przypadku, Manchester cieszył się z trzech oczek.

Bardzo dobra postawa w lidze powoduje różnego typu dyskusje. Jedna z nich dotyczy spotkań zespołu bez porażki. Jak przyznał Ander Herrera, taki wyczyn jest praktycznie niemożliwy – To niemożliwe. Premier League jest bardzo wymagającą ligą. Manchester City to fantastyczny zespół, a mimo to przegrał na wyjeździe mecz z Newcastle. Dlatego w tej lidze niemożliwym jest to, by nowy trener rozegrał 25-30 spotkań bez porażki. 

Jak na razie kibice „Czerwonych Diabłów” mają same powody do zadowolenia. Ich zespół dzięki zwycięstwu w meczu z Leicester przesunął się w tabeli na piąte miejsce, a strata do Chelsea wynosi zaledwie dwa punkty.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!