„Szczerze? Nadal mógłbym grać w Premier League”

06.02.2019

Wayne Rooney opuścił Premier League niespełna pół roku temu. Piłkarz dość szybko zadomowił się w MLS, podpisując z DC United 3,5 letni kontrakt. Czy Anglik marzy jeszcze o powrocie do Anglii, tak jak zrobił to niedawno Ashley Cole?

Legenda „Czerwonych Diabłów” opuściła Manchester United na zasadzie wymiany z Evertonem, gdy to w drugą stronę powędrował Romelu Lukaku. 33-latek na Goodison Park spędził jednak tylko kilkanaście miesięcy po tym jak popadł w konflikt z Samem Allardycem.

W Stanach Zjednoczonych napastnik dość szybko przeszedł etap aklimatyzacji. Podczas pierwszego sezonu pełnił rolę kapitana drużyny, strzelając w 21 występach aż 12 bramek oraz notując 6 asyst. Jego dobra forma przyczyniła się nawet do awansu jego drużyny do fazy Play-off.

– Wiem, że pod względem jakości, nadal mogę grać w Premier League. Zawsze jestem osobą pewną siebie, dlatego mam wysokie oczekiwania wobec własnej osoby. Przybyłem do USA, spodziewając się, że dam sobie tutaj radę. Myślę, że ludzie, którzy oczekiwali czegoś innego, byli zaskoczeni.

Kto wie, może za kilka lat Wayne ponownie zawita na boiska Premier League. Ashley Cole wrócił niedawno do Championship z USA w wieku 38 lat. Jak widać dla doświadczonego snajpera nie jest jeszcze za późno.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!