„To powinna być właśnie taka osoba” – Solskjaer zdradza przepis na dobre wzmocnienie United

09.02.2019

Po odejściu Sir Alexa Fergusona władze Manchesteru United pozwalały na wiele swoim menedżerom podczas okienek transferowych. Według Ole Gunnara Solskjaera to był błąd, ponieważ transfery do jego klubu powinny być przeprowadzane w zupełnie inny sposób.

Od 2013 roku na Old Trafford trafiło wielu graczy, których dziś już nie ma w tym klubie. Przypomnijmy między innymi nieudany transfer Angela di Marii czy wypożyczenie Radamela Falcao. Również przenosiny Alexisa Sancheza niezbyt poprawiły osiągi zespołu. Czy zatem United powinno skupić się na innych zawodnikach?

– To musi być osoba, która osobowością pasuje do zespołu. Nie mam na myśli wyłącznie zakupu wielkiej gwiazdy, która naprawi wszystkie problemy i nagle sprawi, że będziemy mistrzami Anglii.

– Jeśli spojrzeć na naszych obecnych graczy, to widzimy młodość i możliwość rozwoju, ale potrzebujemy również doświadczonych graczy, aby za kilka lat zostali prawdziwymi liderami. Paul Pogba czy Jesse Lingard wkroczyli w taki wiek, kiedy oczekujemy od nich, że wezmą na siebie odpowiedzialność za zespół.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!