Martial porównuje Solskjaera i Mourinho. „Jest łatwiej…”

12.02.2019

Jeśli mielibyśmy wskazać klub, który w obecnym sezonie zyskał najwięcej po zmianie personalnej, zdecydowanie wygrałby Manchester United. Mocnym kandydatem byłby także odradzający się Real, jednak jak dotąd skala „efektu wow” jest większa na północy Anglii. Dostrzegają to oczywiście również zawodnicy.

Poza zdecydowaną poprawą gry drużyny jako całości, znalazło się także kilku zawodników, którzy są bezdyskusyjnymi beneficjentami odejścia Mourinho. Pogba, który przez większość sezonu nie umiał celnie podać piłki, trafia lub zalicza asystę praktycznie co mecz. Świetnie radzi sobie także Marcus Rashford, a w ostatnim meczu z Fulham (3:0) błysnął Anthony Martial. Tym razem to właśnie Francuz został zapytany o różnice, jakie nastąpiły po zmianie trenera.

– Teraz mamy trenera, który ma inne intencje i staramy się robić to, czego się od nas oczekuje. Być może jest łatwiej grać taki styl futbolu, a nie ten, który on (Mourinho – red.) preferował – wyznał 23-latek.

Wypowiedź jest oczywiście w pełni trafna, widać to doskonale po formie poszczególnych zawodników. Natomiast aż nadto widoczna jest jej poprawność – Martial zrobił ile tylko mógł, by w żaden sposób nie urazić/skrytykować byłego trenera. To tylko pokazuje jego profesjonalizm i po prostu bycie w porządku. Kiedy z klubu odchodzi osoba, z którą większość się męczyła, wielu nie umie się ugryźć w język. Dobrze, że Anthony skupia się na piłce. Sądząc po ostatnim meczu, ma papiery na kawał kariery.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!