Naby Keita mówi otwarcie – „Spytam Wernera o transfer do Liverpoolu”

13.02.2019

Oczekiwania względem Naby’ego Keity po transferze do Liverpoolu były ogromne. Piłkarz z Gwinei świetnie prezentował się w barwach Lipska, dlatego jeszcze przed pierwszym spotkaniem pomocnika w barwach „The Reds”, ogłaszano tę transakcję jako strzał w dziesiątkę. Jak na razie, Naby Keita radzi sobie w Anglii dość przeciętnie. Mimo to, piłkarz zamierza przekonać byłego kolegę z drużyny do przenosin na Anfield. 

Od dłuższego czasu, Liverpool rozgląda się na rynku transferowym w kontekście napastnika. Tak naprawdę, ekipa Juergena Kloppa nie ma w swoich szeregach typowej dziewiątki. Firmino pełni w zespole specyficzną rolę i częściej wymienia się Mohameda Salaha jako najbardziej wysuniętego zawodnika. Dodatkowo swoją grą nie przekonują snajperzy z krwi i kości, czyli Divock Origi i Daniel Sturridge.

Dlatego też, przedstawiciele „The Reds” poważnie rozważają wzmocnienie zespołu topowym napastnikiem. Najczęściej wymienia się w tej sprawie Timo Wernera. Bardzo prawdopodobne jest, że Niemiec opuści w letnim oknie Lipsk. Z otwartymi ramionami przywitałby go na Anfield Naby Keita.

Gwinejczyk występował z Wernerem przez dwa sezony. Pomocnik angielskiego zespołu przyznał w wywiadzie, że jeśli nadarzy się okazja, to spyta swojego byłego kolegę z drużyny o transfer do Liverpoolu – Graliśmy wspólnie bardzo dobrze w Lipsku, a on był jednym z moich najlepszych przyjaciół. To jest jasne, jeśli transfer będzie możliwy, to zapytam Timo o przeprowadzkę do Liverpoolu.

„The Reds” zapewne będą musieli przygotować się na walkę o piłkarza Lipska. W grze o niemieckiego napastnika jest jeszcze m.in. Bayern Monachium.

Odbierz 20 zł za samą rejestrację!