Niepewna przyszłość Rakiticia. Chorwat latem opuści Camp Nou?

13.02.2019

Im bliżej do letniego okienka transferowe, tym sytuacja Ivana Rakiticia będzie wydawać się coraz bardziej zagmatwana. Piłkarz pomimo odrzucenia lukratywnej oferty od PSG, nadal nie otrzymał propozycji nowego kontraktu ze strony Barcelony. Czy taki obrót wydarzeń sprowokuje 30-latka do opuszczenia Hiszpanii?

Reprezentant Chorwacji był bliski odejścia do Paryża latem ubiegłego roku, tuż po zakończeniu mistrzostw świata. Pomimo propozycji podwojenia wynagrodzenia, piłkarz postanowił zostać w aktualnym klubie, z myślą, że jego wierność zostanie wynagrodzona. Póki co pomocnik podkreśla, że jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji, ale coraz bardziej wykazuje zniecierpliwienie brakiem nowej umowy.

Powodem mają być oczywiście finanse. Barcelona po transferze Frenkie De Jonga musi dawkować wydatki, a nowy kontrakt dla Rakiticia ponownie podniósłby sumę wynagrodzenia wypłacanego dla piłkarzy. Według rankingu UEFA, w Europie żaden klub nie wydaje więcej na pensje aniżeli „Duma Katalonii”.

Czego zatem fani Barcelony mogą oczekiwać w letnim okienku transferowym? Bez wątpienia PSG ponownie złoży zapytanie o wszechstronnego Chorwata, lecz tym razem na transfer może naciskać sam piłkarz. W ostatnich tygodniach włoskie media donosiły o zainteresowaniu ze strony Interu, ale pomysł wymiany, w którą włączony miał zostać Milan Skriniar ostatecznie został odrzucony przez władze ekipy z Mediolanu. Czy za kilka miesięcy ta decyzja ulegnie zmianie?

Odbierz 20 zł za samą rejestrację!