Czy Manchester City stać na poczwórną koronę? Odpowiedź KDB rozwiewa wątpliwości

20.02.2019

Przed Manchesterem City ten tydzień może być determinujący w kontekście tegorocznego sezonu „Obywateli”. Dziś ekipa Pepa Guardioli spotka się z Schalke w 1/8 finału Ligi Mistrzów, z kolei w niedzielę czeka ich decydujące spotkanie w Pucharze Ligi przeciwko Chelsea. W obu starciach to oni są oczywiście uznawani za faworytów, ale czy rzeczywiście te mecze zakończą się dla nich pomyślnie?

W to wierzy przede wszystkim Kevin de Bruyne. Belg na wczorajszej konferencji został zapytany o zdobycie przez City poczwórnej korony. Czy na Etihad biorą taki scenariusz w ogóle pod uwagę?

–  Wciąż walczymy na wszystkich frontach. Inne zespoły powoli odkrywają na czym polega nasza siła. Sposób w jaki gramy zawsze będzie taki sam, ponieważ Pep taki już jest. Mamy nasze główne wytyczne dotyczące tego, co zawsze robimy, ale staramy się dostosowywać i robić różne rzeczy.

– Naszym celem nie jest zwycięstwo w czterech rozgrywkach, ale tylko i wyłącznie wygranie każdego spotkania i dalszy postęp. W niedzielę możemy wygrać pierwsze trofeum przeciwko Chelsea, ale ustalenie sobie standardów, że zdobędziemy wszystkie trofea jest czymś niemożliwym.
Jeśli zdobędziemy trzy tytuły, nasz wynik będzie lepszy niż w zeszłym sezonie.

Dla Pepa Guardioli najważniejsze bez wątpienia będą rozgrywki Champions League. Hiszpan od 2011 roku nie znalazł się w finale tego pucharu, zazwyczaj odpadając na etapie półfinału. Jak będzie w tym roku?

Odbierz darmowy zakład 20 zł