Real Madryt z kolejnym przyszłościowym transferem. Klub wyda 50 milionów

21.02.2019

Odmładzanie kadry idzie w białej części Madrytu pełną parą. Według najnowszych doniesień przyklepany jest już transfer obrońcy FC Porto, Edera Militao.

Po erze „Galacticos” postawiono na inną strategię, a jej najlepszym przykładem jest osoba Viniciusa Juniora. Real w większości przypadków już nie ściąga gotowych gwiazd za ogromne pieniądze, woli zawodników perspektywicznych, którzy na szczyt dopiero wejdą. Kolejnym takim jest właśnie Eder Militao, grający na środku obrony.

Brazylijczyk trafił do Europy latem 2018 roku, a FC Porto zapłaciło za niego jedyne cztery miliony euro. Jak ogromny postęp zanotował pokazuje to, że już teraz wyceniany jest na 35 milionów (wg. Transfermarkt). Obecnie jego klauzula wynosi 50 milionów (latem wzrośnie do 75) i to właśnie Real zdecydował się ją pokryć.

Według „Marki” obie strony zdążyły się już dogadać, a do finalizacji transferu brakuje tylko podpisu zawodnika. Militao swoimi występami ściągnął na siebie uwagę największych klubów, dużo mówiło się o czołówce Premier League. Wygrał ten, który po wyjątkowo obfitych latach zdaje się kompletować kadrę na 2023 rok. Czy to się opłaci? – Czas pokaże. Brazylijczyk ma na pewno predyspozycje do wskoczenia na top, a w razie potrzeby może grać zarówno na prawej obronie, jak i defensywnej pomocy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł