Agent Koulibaly’ego skomentował plotki. „Jeśli masz taką szansę…”

21.02.2019

Przez ostatni rok Kalidou Koulibaly wielokrotnie był łączony z przenosinami do Manchesteru United. Mimo wielu pogłosek na temat tego transferu, ta sytuacja nadal wydaję się mało klarowna. W ostatnim czasie głos postanowił zabrać także jego agent, który stwierdził, że kolejnym klubem jego klienta wcale nie muszą być „Czerwone Diabły”.

Juventus od wielu lat skupuje najlepszych piłkarzy włoskiej Serie A. Na tej zasadzie w 2016 roku do „Starej Damy” trafił Gonzalo Higuain za około 90 milionów euro. Sytuacja Argentyńczyka była jednak nieco mniej zawiła, ponieważ napastnik miał w swoim kontrakcie zapisaną klauzulę wykupu. W przypadku defensora nic takiego nie ma miejsca.

Wydaję się jednak, że jeśli reprezentant Senegalu zechce opuścić Napoli, to wybierze inny kierunek. Jego umiejętności pozwalają stwierdzić, że dziś poradziłby sobie w każdej lidze. Problemem może być oczywiście cena, ponieważ Aurelio De Laurentiis na pewno zażąda gigantycznej opłaty, która uczyni 27-latka najdroższym obrońcą na świecie.

– Koulibaly i Juventus? Kalidou jest bardzo blisko związany z Napoli oraz tym miastem. Nie sądzę, aby kiedykolwiek zdradził tych kibiców w taki sposób. Nie zapominajmy jednak, że to są zawodowi gracze i patrzą na wiele aspektów. Jeśli masz szansę występować w najważniejszych rozgrywkach na świecie, musisz wysłuchać takiej oferty, nawet jeśli jesteś przywiązany do jakiegoś zespołu – stwierdził agent Bruno Santin.

Nieco mniej kosztowną opcją dla United oraz Juventusu powinien być Nikola Milenkovic z Fiorentiny. W ostatnich tygodniach coraz częściej z Old Trafford łączy się także Jadona Sancho. Anglik po dwóch latach miałby wrócić do Anglii z Borussii Dortmund.

Odbierz darmowy zakład 20 zł