Ferguson ponownie pomoże piłkarzom Manchesteru United pokonać Liverpool?

22.02.2019

Sir Alex Ferguson w swojej karierze wielokrotnie uprzykrzał życie fanom Liverpoolu. Czy w niedzielę Szkot będzie miał ponownie swój udział we zwycięstwie „Czerwonych Diabłów” nad „The Reds”?

Od momentu zwolnienia Jose Mourinho, Ferguson jest stałym bywalcem na Old Trafford. Pomimo wielu sugestii, że to właśnie 77-latek za kulisami steruje ruchami Solskjaera, póki co były szkoleniowiec United zaledwie dwukrotnie odwiedził piłkarzy na treningu. Czy tym razem przyjdzie pora na coś więcej?

– Byłby u nas mile widziany, gdyby chciał odbyć rozmowę z graczami przed meczem z Liverpoolem. On doskonale wie, ile znaczy dla nas zwycięstwo z tym zespołem. Mimo to nasi gracze wiedzą, co oznacza ten mecz.

Niektóre zwycięstwa Fergusona przeciwko ekipie z Anfield zostały osiągnięte za pomocą tzw. mind-games. Czy Norweg zamierza działać w podobny sposób?

– Nie sądzę, aby Klopp czytał relacje z moich konferencji przed tym meczem, tak samo zresztą działa to w przeciwną stronę. W tej chwili to ma drugorzędne znaczenie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł