„Liverpool nie przypomina zespołu, który jest pewny siebie w walce o tytuł. Są przerażeni”

26.02.2019

Walka o tytuł mistrzowski Premier League zapowiada się niezwykle emocjonująco. Aktualnie liderem ligi jest Liverpool. Przewaga „The Reds” nad drugim Manchesterem City wynosi jednak zaledwie jeden punkt. Sprawa w kwestii zwycięstwa wydaje się otwarta. Trochę inne zdanie na ten temat ma Tony Cascarino. Były piłkarz stwierdził, że Liverpool nie wierzy w swój sukces. 

Pod koniec grudnia przewaga „The Reds” nad ekipą Guardioli była na tyle duża, że niektórzy eksperci zaczęli przypisywać już tytuł mistrzowski zespołowi z Anfield. Triumfator Premier League nie złożył broni i sukcesywnie odrabiał stratę. Aktualnie Liverpool ma tylko o jeden punkt więcej niż ich główny rywal w walce o tytuł.

Patrząc na ostatnie występy obu drużyn można stwierdzić, że trochę lepiej na boisku prezentuje się klub hiszpańskiego szkoleniowca. Podobne zdanie na ten temat ma Tony Cascarino. Były piłkarz m.in. Chelsea stwierdził, że „The Reds” nie do końca wierzą w końcowy sukces – Liverpool nie przypomina zespołu, który jest pewny siebie w walce o tytuł. Są przerażeni. Być może mają jeden punkt przewagi nad największym rywalem, jednakże najistotniejszy obraz jest taki, iż „The Reds” nie wierzą w to, że wygrają Premier League.

Teza sugerująca, że Liverpool nie wygra mistrzostwa istnieje wśród kibiców Premier League od lat. Każdy ma bowiem w pamięci mecz „The Reds” na Anfield z Chelsea. Steven Gerrard poślizgnął się w kluczowym momencie spotkania, a błąd Anglika wykorzystał Demba Ba. Niektóre grupy dyskusyjne sugerują, że błąd kapitana drużyny kosztował klub tytuł.

Odbierz darmowy zakład 20 zł