„Allegri odrzucił latem oferty od czterech topowych klubów”

26.02.2019

Przegrana z Atletico Madryt w pierwszym spotkaniu fazy pucharowej Ligi Mistrzów sprawiła, że w mediach pojawiło się sporo plotek na temat ewentualnego odejścia Maxa Allegriego. Długoletni mentor Włocha, Giovanni Galeone, ujawnił, że mogło do tego dojść już latem ubiegłego roku, kiedy to szkoleniowiec „Starej Damy” odmówił wielu topowym klubom w Europie.

Były szkoleniowiec Napoli oraz Udinese postanowił zdradzić cztery zespoły, które latem oferowały pracę 51-latkowi. Wśród nich jest między innymi Chelsea, gdzie Maurizio Sarri od kilku tygodni boryka się z ogromną presją i być może do lata straci posadę. Czy to zatem Stamford Bridge będzie kolejnym przystankiem na trenerskiej drodze Maxa?

– Powiedziałem mu już kilka lat temu, aby udał się do Premier League. Myślę, że nie będzie pracował w żadnym innym zespole we Włoszech. Moim zdaniem jego przygoda z Juventusem dobiegła końca. W zeszłym roku otrzymał ofertę od Chelsea, Arsenalu, Manchesteru United i Realu Madryt. Mimo to odmówił, ponieważ chciał wygrać Ligę Mistrzów z Juventusem – zdradził Galeone.

Może się jednak okazać, że plany Włocha nigdy już się nie spełnią. Transfer Cristiano Ronaldo miał pomóc Juventusowi po ponad 20 latach ponownie zwyciężyć w europejskich rozgrywkach, ale pierwszy mecz z drużyną Diego Simeone może to wszystko przekreślić.

Odbierz darmowy zakład 20 zł