Kiedy zabłyśnie Denis Suarez? Według trenera, Hiszpan potrzebuje czasu

27.02.2019

Podczas zimowego okna transferowego, Arsenal nie zaszalał na rynku. „Kanonierzy” ewidentnie potrzebowali kilku wzmocnień, jednakże do drużyny dołączył „tylko” Denis Suarez. Hiszpan jak na razie nie odgrywa w zespole kluczowej roli. Jak przyznał Unai Emery w wywiadzie, 25-latek potrzebuje czasu. 

Dość długo trwała operacja pt. „Suarez w Arsenalu”. Obie strony negocjowały transakcje do ostatniego dnia okna. Ostatecznie, Denis dołączył do ekipy z Londynu na zasadzie wypożyczenia. Klub z Emirates ma jednak możliwość wykupu zawodnika po zakończonym sezonie.

Po miesiącu pobytu w Premier League, historia Denisa Suareza jest krótka. Kilka szans Hiszpana w końcówkach spotkań. Ewidentnie Unai Emery obrał sobie konkretny plan względem 25-latka. Trener „Kanonierów” wypowiedział się na temat piłkarza podczas przedmeczowej konferencji – Myślę, że Denis Suarez cały czas się poprawia. Każdego dnia próbuje dopasować się do otoczenia. On może dać nam wiele swoją jakością. Nie wydaje mi się, że jest przygotowany na grę przez 90 minut, ponieważ potrzebuje rytmu meczowego. Niewykluczone jednak, że zagra w najbliższym spotkaniu od pierwszej minuty. 

Arsenal w środowy wieczór rozegra mecz na własnym stadionie, a przeciwnikiem „Kanonierów” będzie ekipa Bournemouth. Jeśli Denis Suarez pojawi się w wyjściowym składzie, to będzie debiut Hiszpana w pierwszej jedenastce.

Odbierz darmowy zakład 20 zł