Claudio Ranieri nie pomógł. Włoch zwolniony z Fulham!

28.02.2019

Miał zdziałać cuda. Claudio Ranieri przybył do Fulham z jasno postawionym zadaniem. Ekipa z Craven Cottage od początku rozgrywek okupuje dolną część tabeli. Przejęcie sterów przez włoskiego szkoleniowca nie zmieniło tego stanu rzeczy, dlatego Claudio pożegnał się z posadą. 

67-letni trener przejął londyńską ekipę w połowie listopada. Początek przygody Ranieriego w Fulham nie był najgorszy. „The Cottagers” wygrali pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca, pokonując Southampton 3-2. Do końca grudnia, zawodnicy Fulham zanotowali jeszcze jedno zwycięstwo, trzy remisy i trzy porażki.

Od startu nowego roku, beniaminek Premier League ponownie rozczarowuje. Zaledwie jedno zwycięstwo w ośmiu ostatnich meczach i aż siedem porażek. Zespół ze stolicy Anglii w ostatniej kolejce przegrał bardzo istotną rywalizację z Southampton 0-2. „Święci” podobnie jak „The Cottagers” walczą o utrzymanie.

Po kolejnym meczu bez zwycięstwa, sytuacja Fulham w lidze jest zatem bardzo nieciekawa. Zespół z Craven Cottage zajmuje 19. miejsce w Premier League ze stratą aż dziesięciu punktów do miejsca siedemnastego, które jednocześnie gwarantuje utrzymanie.

Z tego też powodu, Shahid Khan zadecydował, by pożegnać się z włoskim szkoleniowcem. Claudio Ranieri z dniem dzisiejszym przestaje pełnić funkcję trenera Fulham, a obowiązki 67-latka przejął na ten czas Scott Parker.

Odbierz darmowy zakład 20 zł