Kapitan „Czerwonych Diabłów” opuści Old Trafford? Wszystko na to wskazuje

01.03.2019

Odnośnie swojej przyszłości, Antonio Valencia nie może spać spokojnie. Kapitan Manchesteru United ma ważny kontrakt do końca czerwca 2019 roku. W umowie wpisany jest punkt, który pozwoli zarządowi przedłużyć kontrakt o kolejny sezon. „Czerwone Diabły” najprawdopodobniej nie skorzystają z takiej możliwości. 

Ekwadorczyk trafił na Old Trafford prawie 10 lat temu, a dokładniej 1 lipca 2009 roku z Wigan. Przez wiele sezonów, 33-latek odgrywał kluczową rolę w Manchesterze. Wpływ piłkarza na wyniki zespołu w trwających rozgrywkach jest marginalny. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych zawodnika. Valencia obecnie pauzuje, a datę jego powrotu trudno aktualnie określić.

Pytanie, w ilu jeszcze spotkaniach „Czerwonych Diabłów” Antonio Valencia wystąpi. Analizując słowa Solskjaera z przedmeczowej konferencji, jest to najprawdopodobniej ostatni sezon Ekwadorczyka na Old Trafford – To jeden z niewielu piłkarzy w szatni, którzy posmakowali zwycięstwa w Premier League. Nie jestem pewien, czy Manchester United i Antonio Valencia dojdą do porozumienia w kontekście przedłużenia umowy. 

Duży wpływ na przyszłość Valencii może mieć jego stan zdrowia. Podkreślił to norweski szkoleniowiec – Zależy więc, czy Valencia będzie mógł wrócić na boisko w najbliższych miesiącach. Trzeba pamiętać, że to nasz kapitan, jest zasłużonym piłkarzem. Mam nadzieję, że będę mógł go wprowadzić na boisko, a on pokaże na co go stać. 

Odbierz darmowy zakład 20 zł