Piątek najskuteczniejszym strzelcem Serie A? Niekoniecznie. Wyprzedza go…Milik

02.03.2019

Krzysztof Piątek w obecnym sezonie wygląda na człowieka, który jest gotowy pokonać każdą defensywę rywali. Polak w 24 spotkaniach Serie A trafił już 18 bramek i plasuje się na drugiej pozycji klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy.

Były zawodnik Cracovii dość szybko zyskał uznanie włoskich sympatyków futbolu. Przede wszystkim pokochali go fani w Mediolanie, którzy w reprezentancie Polski widzą nadzieje na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Jak jednak pokazują statystyki – Piątek póki co nie może nazwać siebie najskuteczniejszym strzelcem Serie A. Bowiem w tym zestawieniu pokonuje go, póki co, jego rodak.

Mowa oczywiście o Arkadiuszu Miliku. Napastnik Napoli trafił 14 goli w 22 spotkaniach, co daje mu średnio jedno trafienie na 103 minuty. Piątek z kolei znajduje drogę do bramki co 106 minut. Jak to wygląda u obecnego lidera klasyfikacji strzelców? Otóż u Cristiano Ronaldo ten wynik to 113 minut.

Różnice są niewielkie, lecz to pokazuje, jak bardzo w Polsce niedoceniany jest Milik. 25-latek rozgrywa być może swój najlepszy sezon w karierze, który niebawem może zostać nagrodzony nowym kontraktem.

Odbierz darmowy zakład 20 zł