Nie tylko trener. Monchi odchodzi z Romy!

08.03.2019

Na bardzo poważne zmiany zdecydowała się Roma. Włoski klub opuścił w czwartek Eusebio Di Crancesco. Na tym jednak nie koniec. W piątek zespół z Serie A poinformował, iż Monchi, dyrektor sportowy zespołu, odchodzi z Romy za porozumieniem stron. 

Hiszpan trafił do Rzymu pod koniec sezonu 2016/2017. Praca dyrektora sportowego była często krytykowana przez kibiców ze względu na decyzję klubu w kontekście sprzedaży zawodników. W czasie pracy Monchiego, drużynę opuścili tacy piłkarze jak Alisson, Salah, Nainggolan, Rudiger, Strootman czy Emerson. Choć w większości przypadku, Roma otrzymała rozsądne pieniądze za zawodników, to trudno powiedzieć, żeby sprowadziła odpowiednich następców.

Wydaje się zatem, że ekipę z Serie A czeka prawdziwa rewolucja. Rzadko bowiem zdarza się, by w trakcie sezonu, klub opuścili zarówno trener, jak i dyrektor sportowy w przeciągu dwóch dni.

Monchi na brak ofert najprawdopodobniej nie będzie musiał narzekać. Według doniesień mediów, Hiszpan dołączy do Arsenalu, gdzie działa jego stary znajomy, Unai Emery. Obaj panowie pracowali razem w Sevilli.

Odbierz darmowy zakład 20 zł