Matthijs de Ligt w Liverpoolu? Holender ma powód, by dołączyć do „The Reds”!

09.03.2019

Ze względu na świetne występy w Lidze Mistrzów, piłkarze Ajaksu są rozchwytywani przez największe kluby w Europie. Frenkie de Jong już podpisał kontrakt z Barceloną, a hiszpański klub zapłacił za zawodnika 75 milionów euro. Na tym najprawdopodobniej nie koniec. Pierwszy w kolejce do opuszczenia Amsterdamu wydaje się Matthijs de Ligt. O holenderskiego defensora pyta wiele zespołów. 

Liczba chętnych po 19-latka wydaje się spora. Jak na razie trudno określić, na jaki klub zdecyduje się obrońca. Ostatni wywiad Matthijsa może nieco przybliżyć kierunek zawodnika. Piłkarz Ajaksu wypowiedział się bowiem na temat Virgila van Dijka. Zawodnik Liverpoolu od ponad roku występuje na Anfield. Virgil z miejsca został kluczowym graczem ekipy Kloppa. Powszechnie uważa się, że van Dijk jest obecnie najlepszym defensorem Premier League. Trudno takiemu stwierdzeniu zaprzeczyć.

Tym bardziej nie dziwi fakt, że Matthijs de Ligt chciałby zagrać ze swoim rodakiem w jednej drużynie. 19-latek odniósł się do występów kolegi z kadry – Virgil jest zawodnikiem, który ma doświadczenie z topowej ligi. Oczywiście, chcesz się uczyć od takiego zawodnika. To byłoby bardzo przydatne, w kontekście gry w reprezentacji. Może się to wydarzyć. On gra w Liverpoolu. To bardzo ciekawy zespół. 

Jeśli zarząd Liverpoolu chciałby pozyskać holenderskiego obrońcę, to klub ponownie musiałby głęboko sięgnąć do kieszeni. Sugeruje się, że Ajax może oczekiwać za defensora nawet 60 milionów funtów!

Odbierz darmowy zakład 20 zł