Juventus wykupi kolejne gwiazdy Serie A?
10.03.2019

Juventus, jeśli nie dojdzie do żadnego kataklizmu, w maju po raz ósmy z rzędu zostanie mistrzem Włoch. Mimo to „Stara Dama” nie pozwala pod żadnym pozorem rosnąć w siłę swoim rywalom i już planuje kolejne transfery, które osłabią goniący ich peleton. Na pierwszy ogień ma pójść Nicolo Zaniolo oraz Federico Chiesa.

19-letni pomocnik Romy jest prawdziwym odkryciem tego sezonu. Młodzieżowy reprezentant Włoch zaledwie po roku od transferu z Interu za 5 milionów euro, podniósł swoją wartość niemalże dziesięciokrotnie. Jego popisowym meczem było pierwsze starcie z FC Porto w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, w którym trafił dla Rzymian dwie bramki. Świetny rozwój nastolatka nie umknął uwadze dyrektorowi generalnemu ekipy z Turynu.

Fabio Paratici rzekomo od kilku lat obserwuje młodzieńca, który przeszedł przez wszystkie szczebla młodzieżowe narodowej kadry. Roma nie ma jednak zamiaru tak łatwo pozbywać się swojego diamentu i już teraz planuje propozycję nowej umowy dla Włocha.

Kolejnym celem dla aktualnego mistrza Włoch jest Chiesa. 21-latek rozgrywa do tej pory najlepszy sezon w swojej karierze, mając na koncie 11 bramek oraz 8 asyst w 29 spotkaniach. „Stara Dama” może napotkać jednak spore trudności ze strony Fiorentiny, która po transferze Federico Bernardeschiego w 2017 roku niechętnie zechce sprzedać swój kolejny talent do Turynu. Ponadto zawodnikiem wycenianym na 70 milionów euro zainteresowanie wykazuje także Tottenham oraz Milan.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO