Juventus wykupi kolejne gwiazdy Serie A?

10.03.2019

Juventus, jeśli nie dojdzie do żadnego kataklizmu, w maju po raz ósmy z rzędu zostanie mistrzem Włoch. Mimo to „Stara Dama” nie pozwala pod żadnym pozorem rosnąć w siłę swoim rywalom i już planuje kolejne transfery, które osłabią goniący ich peleton. Na pierwszy ogień ma pójść Nicolo Zaniolo oraz Federico Chiesa.

19-letni pomocnik Romy jest prawdziwym odkryciem tego sezonu. Młodzieżowy reprezentant Włoch zaledwie po roku od transferu z Interu za 5 milionów euro, podniósł swoją wartość niemalże dziesięciokrotnie. Jego popisowym meczem było pierwsze starcie z FC Porto w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, w którym trafił dla Rzymian dwie bramki. Świetny rozwój nastolatka nie umknął uwadze dyrektorowi generalnemu ekipy z Turynu.

Fabio Paratici rzekomo od kilku lat obserwuje młodzieńca, który przeszedł przez wszystkie szczebla młodzieżowe narodowej kadry. Roma nie ma jednak zamiaru tak łatwo pozbywać się swojego diamentu i już teraz planuje propozycję nowej umowy dla Włocha.

Kolejnym celem dla aktualnego mistrza Włoch jest Chiesa. 21-latek rozgrywa do tej pory najlepszy sezon w swojej karierze, mając na koncie 11 bramek oraz 8 asyst w 29 spotkaniach. „Stara Dama” może napotkać jednak spore trudności ze strony Fiorentiny, która po transferze Federico Bernardeschiego w 2017 roku niechętnie zechce sprzedać swój kolejny talent do Turynu. Ponadto zawodnikiem wycenianym na 70 milionów euro zainteresowanie wykazuje także Tottenham oraz Milan.

Odbierz darmowy zakład 20 zł