„Nie doświadczyłem tego uczucia” – Jose Mourinho odrzucił powrót do Madrytu?

12.03.2019

W kontekście nowego szkoleniowca Realu, wymieniano kilka nazwisk. Jednym z nich był Jose Mourinho. Niektóre media spekulowały, że Portugalczyk rzeczywiście może wrócić do Madrytu. Ostatecznie, „Królewskim” udało się przekonać Zinedine’a Zidane’a. Mourinho w jednym z wywiadów wyznał, dlaczego nie trafił do Realu.

Dla „The Special One” powrót do klubu, w którym już pracował, nie jest niczym obcym. Jose ponownie objął Chelsea w 2013 roku i sięgnął z „The Blues” w sezonie 2014/2015 po mistrzostwo Anglii i Carabao Cup. Mourinho przetrwał w Londynie niecałe trzy sezony, gdyż podczas rozgrywek 2015/2016 został zwolniony z funkcji trenera.

Jak przyznał Portugalczyk w rozmowie w beIN Sport, podczas powrotu do Chelsea, szkoleniowiec miał w sobie pewne uczucie, którego nie doświadczył obecnie, przy ewentualnym ponownym objęciu Realu – Czy mógłbym wrócić do klubu, w którym kiedyś pracowałem? Jeśli funkcjonuje prawidłowo i ma właściwe struktury, pozytywne ambicje, to nie mam problemu. 

Jest to pewien powód do dumy, gdy klub w którym pracowałeś, ponownie się do Ciebie zgłasza. Jedyny moment, kiedy czułem coś takiego, był w czasie, gdy wracałem do Chelsea, nie teraz z Realem – zakończył Portugalczyk.

Oczywiście nie możemy wykluczyć faktu, iż Real zdecydował się ostatecznie na Zidane’a, rezygnując tym samym z Mourinho. Być może były szkoleniowiec Manchesteru wyraża taką opinię ze względu na wybór „Królewskich”.

Odbierz darmowy zakład 20 zł