„Brak goli nic nie znaczy” – Manuel Neuer komentuje formę Salaha

13.03.2019

Przed nami ostatnie spotkania 1/8 finału LM. Być może kluczem w starciu Bayernu z Liverpoolem okażą się bramki. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wynikiem 0-0, dlatego każdy bramkowy remis promuje „The Reds” do ćwierćfinału. Nikt nie ma wątpliwości, że niemiecka ekipa musi bardzo dobrze zagrać w defensywie. Jak przyznał Manuel Neuer, gorsza forma Salaha nie powoduje, iż jego koledzy zmniejszą uwagę na Egipcjanina. 

Od momentu transferu do Liverpoolu, Salah strzelał jak na zawołanie. Potwierdza to fakt, iż po raz pierwszy 26-latek notuje najdłuższą serię spotkań bez strzelonego gola (5 meczów). Dodatkowo na osiem ostatnich rywalizacji, Egipcjanin tylko raz umieścił futbolówkę w siatce. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że forma Mohameda odbiega od standardów, do jakich nas ofensywny zawodnik przyzwyczaił.

Brak trafień nie zmienia nastawienia Bayernu. Manuel Neuer przyznał w przedmeczowym wywiadzie, że jego zespół będzie w takim sam sposób pilnować piłkarza jak w pierwszym spotkaniu – Strzelił tylko jedną bramkę w ośmiu ostatnich meczach, jednakże to nic nie znaczy. Liverpool może zdobyć bramkę w każdy sposób. Myślę, że „The Reds’ będą atakować, ta drużyna nie skupi się na defensywie. Musimy zagrać bardziej ofensywną piłkę, jednakże najpierw zobaczymy, jak Liverpool nas atakuje i jaki pressing wykonuje. 

Dość często Mohamed Salah jest krytykowany odnośnie swoich występów w ważnych meczach. Niektórzy zarzucają Egipcjaninowi, iż ten nie do końca potrafi wziąć ciężar i presję w najbardziej kluczowych momentach dla Liverpoolu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł