„Klopp w Bayernie? To byłoby coś fantastycznego”

15.03.2019

Pokonanie Bayernu Monachium przez drużynę Juergena Kloppa wzmocniło przekonanie, że to właśnie Niemiec powinien w przyszłości zostać szkoleniowcem „Bawarczyków”. Z tym twierdzeniem zgodził się Franz Beckenbauer, były prezydent klubu.

– Juergen Klopp w Bayernie – to byłoby coś fantastycznego. On był osobą, która nauczyła Niemców, jak szybko można grać w futbol – stwierdził 73-latek.

Dzięki pracy na Anfield, Klopp może pochwalić się ciągłym progresem drużyny od 2015 roku. Oczywiście w klubowej gablocie nadal nie przybyło żadnego trofeum, ale progres pod względem jakości kadry oraz wyników jest zauważalny. Dzięki temu w tym sezonie „The Reds” nadal walczą o mistrzostwo Anglii oraz mogą odnieść końcowy sukces w Champions League.

Obecna umowa 51-latka wygasa dopiero w 2022 roku. Przed zatrudnieniem Niko Kovaca, aktualny mistrz Niemiec zgłosił się właśnie do Kloppa o potencjalne przenosiny do Bawarii, lecz ten stanowczo odmówił. Sytuacja może się powtórzyć za kilka miesięcy, jeśli Chorwat zostanie zwolniony przez władze drużyny.

Odbierz darmowy zakład 20 zł