Joao Moutinho w Premier League? To mogło wydarzyć się znacznie wcześniej!

16.03.2019

Lubimy spekulować. Jest to nieodłączny element piłki nożnej. Czasem zdarza się, że zaledwie sekundy dzielą zawodnika od zmiany klubu. Taką sytuację przeżył Joao Moutinho. Portugalczyk przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że mógł trafić do Premier League znacznie wcześniej. 

32-letni Portugalczyk trafił do Wolverhampton podczas letniego okna transferowego. „Wilki” zapłaciły za zawodnika zaledwie 6 milionów euro. Kwota podyktowana była m.in. wiekiem piłkarza. Z pewnością nikt w ekipie angielskiej drużyny nie żałuje pieniędzy wydanych na pomocnika. Moutinho rozegrał w tym sezonie 30 spotkań w lidze, zaliczając jedno trafienie i aż siedem asyst.

Jak przyznał sam zawodnik w jedynym z ostatnich wywiadów, gra w Premier League była mu pisana. Moutinho mógł bowiem dwukrotnie występować na Wyspach – Było bardzo blisko. Myślę, że moim przeznaczeniem była gra w Premier League. W przeszłości, miałem dwie okazje. Pierwsza z nich to Everton, druga Tottenham. Byłem w pokoju, a następnego dnia miałem rozegrać mecz w Portugalii. To było trudne do zrealizowania. Od wszystkiego dzieliła mnie minuta. Podpisałem umowę, jednakże spóźniłem się o sześćdziesiąt sekund.

Joao Moutinho wierzy, że jego przygoda z piłką nie zakończy się szybko. Pomocnik ma nadzieję, że rozegra jeszcze 10 lat – Czuje się obecnie bardzo dobrze. Kiedy ludzie pytają mnie o to, czy czuje się staro, odpowiadam, że mam 32-lata, jednakże chcę, iż mogę grać jeszcze dziesięć lat.

Odbierz darmowy zakład 20 zł