Koniec 23-letniej współpracy. La Liga rezygnuje z piłek Nike!

18.03.2019

Mimo tego, że wiele rzeczy w piłce nożnej zmienia się w błyskawicznym tempie, są takie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jak nie jakiś historyczny stadion danego klubu, to sponsor tytularny lub producent strojów. Takie symbole mają także największe ligi, a jednym z nich są… piłki.

Największe marki na rynku sportowym rywalizują także na tej płaszczyźnie. W końcu na ekranach widzimy dobrze nie tylko „w czym” zawodnicy kopią, ale także „co” kopią. Przez lata utarliśmy sobie pewne schematy. Bundesliga kojarzyła się a Adidasem – wiadomo, niemiecka firma. Poza tym jednak dominowało Nike, które zaopatruje w piłki Premier League, Serie A, czy La Liga. Teraz to się zmieni.

Oficjalnie poinformowano, że wraz z końcem sezonu La Liga rozstaje się z Nike, która dostarczała futbolówki od 23 lat. Nowym dostawcą od sezonu 2019/2020 będzie… Puma, z którą podpisano na razie trzyletnią umowę.

Powód? – „Chęć posiadania unikalnej i bardziej rozpoznawalnej piłki”. Cóż, patrząc na piłki, które Nike dostarcza obecnie do trzech wcześniej wspomnianych lig, nie można się dziwić tej opinii. Wszystkie wyglądają jak robione „na jedno kopyto” i odróżniają je praktycznie tylko kolory wzoru przewodniego. Czekamy z niecierpliwością, jakie piłki zaprezentuje Puma. W końcu piłkarze tacy jak choćby Messi, powinni kopać coś wyjątkowego.

Odbierz darmowy zakład 20 zł