Jose Mourinho klasyfikuje piłkarzy. Mbappe najdroższym na świecie!

19.03.2019

Brak pracy w postaci roli szkoleniowca drużyny pozwala Jose Mourinho na regularne występy w studiu beIN Sports. Portugalczyk został nawet ekspertem tej stacji. Tym razem tematem rozmów jednego z programów była kwestia wartości danych piłkarzy. Były trener Manchesteru United nie ma wątpliwości. 

Od dawna toczy się w mediach dyskusja. Który piłkarz jest najdroższy na świecie. Przewijały się takie nazwiska jak Messi, Ronaldo czy Neymar. Lata jednak mijają, więc wartości tych zawodników (m.in ze względu na wiek) spada. Z tego też powodu, pojawia się lider tej klasyfikacji. Według Jose Mourinho jest nim Kylian Mbappe.

Portugalczyk przyznał, że jego zdaniem to właśnie Francuz jest najcenniejszym zawodnikiem na świecie – Dla takiego piłkarza jak Mbappe, kiedy mówisz o przyszłości, nie musisz mówić co będzie za pięć lub dziesięć lat. Po prostu skupiasz się na teraźniejszości. On jest niesamowity. Biorąc pod uwagę kwestię wieku (Ronaldo i Messi są po trzydziestce, natomiast Neymar ma 27 lat), kiedy idziesz na rynek transferowy, nie znajdziesz cenniejszego piłkarza. Zakładając potencjalny transfer, on zostanie najdroższym zawodnikiem w historii piłki.

Trudno się z Portugalczykiem nie zgodzić. Jeśli jakiś klub rzeczywiście wykazałby się odpowiednia determinacją i sprowadziłby Francuza do swojej ekipy, to zagwarantowałby sobie wybitnego piłkarza na ponad dziesięć lat.

Odbierz darmowy zakład 20 zł