Rewolucja w niemieckiej kadrze? Joachim Loew mówi o swoich wyborach

20.03.2019

Często zdarza się, że poważne porażki powodują wielkie zmiany w danym zespole. Reprezentacja Niemiec doznała prawdziwej kompromitacji podczas mistrzostw świata w Rosji, nie wychodząc z grupy. Swój mecz o być albo nie być przegrała z Koreą Południową. Wspominana rywalizacja była idealnym sygnałem dla Joachima Loewa, by przeprowadzić wielkie zmiany w kadrze. 

Mats Hummels, Jerome Boateng i Thomas Muller – tej wymienionej trójki nie zobaczymy już w reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Selekcjoner kadry postanowił zrezygnować z zawodników. Sama decyzja wywołała spore oburzenie w niemieckich mediach, jednakże w takiej postawie trenera jest sporo racji.

Kadra potrzebuje bowiem prawdziwego powiewu świeżości. Dlatego też, powołani zostali tacy zawodnicy jak Niklas Stark, Maximilian Eggestein czy Lukas Klostermann. O swoich wyborach wypowiedział się sam selekcjoner – Przed nami nowy czas, nowe wyzwania. Muszę dać tej drużynie poczucie zaufania. Oni otrzymają szansę, by się rozwinąć. Otrzymają również więcej obowiązków.

Podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej, kadra Niemiec zmierzy się w meczu towarzyskim z Serbią oraz rozegra spotkanie w ramach eliminacji do EURO 2020. Rywalem podopiecznych Loewa będzie Holandia.

Odbierz darmowy zakład 20 zł