Varane rozważa odejście z Realu Madryt? Wielu chętnych na zakup Francuza

20.03.2019

Obecny sezon jest dla Raphaela Varane’a bardzo trudny. Po udanych mistrzostwach świata w Rosji, utytułowany obrońca nie może dojść do pełni formy. Czy chwilowy kryzys sprawi, że Francuz opuści Santiago Bernabeu?

Według doniesień francuskiego dziennika „L’Equipe”, piłkarz rozważa odejście z Madrytu po ośmiu latach gry w koszulce „Królewskich”. Przez ten czas Varane wygrał wiele trofeów, w tym czterokrotnie Ligę Mistrzów oraz dwa razy krajowe mistrzostwo. Teraz jednak być może przyjdzie czas na zmianę środowiska i poszukanie nowych wyzwań.  Jednym z powodów ma być oczywiście także aspekt finansowy związany z brakiem podwyżki po udanym poprzednim sezonie.

Obrońcę do zmiany decyzji spróbuje przekonać Zidane, który poprowadził swojego rodaka do wielu trofeów. Problemem w przypadku odejścia może być oczywiście kwota odstępnego, bowiem w umowie 25-latka widnieje klauzula wykupu na poziomie 200 milionów euro i trudno się spodziewać, że Real Madryt zechce przystać na inne warunki.

Mimo to z pewnością, w przypadku odejściu francuskiego defensora ze stolicy Hiszpanii, nie zabraknie chętnych na jego usługi. W ostatnich latach wychowankiem Lens głównie zainteresowanie wykazywał Manchester United.

Odbierz darmowy zakład 20 zł