Sprzedaż do ligowego rywala? Lyon nie będzie miał z tym żadnego problemu

21.03.2019

Przy niektórych transakcjach zdarza się, że pomimo lepszej oferty, kluby sprzedają zawodnika do innej ekipy. Wszystko za sprawą pewnych okoliczności, a dokładniej faktu, w jakiej lidze gra drużyna. Niechętnie bowiem zespoły oddają piłkarza do ligowego rywala. Lyon nie ma z tym żadnego problemu. 

Jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników francuskiej ekipy jest Tanguy Ndombele. Pomocnik notuje świetne występy w Ligue 1 oraz rozegrał kilka ciekawych spotkań w Lidze Mistrzów. 22-latek wzbudził zainteresowanie wielu europejskich gigantów. O piłkarza Lyonu pytali już m.in. Manchester United, Manchester City,Juventus, Barcelona czy Paris-Saint Germain. Niektórzy mogli oczekiwać, iż zespół z Paryża może być na straconej pozycji ze względu na taki sam kraj.

Prezydent klubu, Jean-Michel Aulas wyznał w wywiadzie, że nie ma z tym żadnego problemu – Nie miałbym żadnego problemu. Co więcej, byłbym bardzo dumny. Jeśli PSG rzeczywiście chce kupić Ndombele, nie będzie żadnego kłopotu. Nie ma żadnych negatywnych stosunków z zarządem PSG. Nasser Al Khelaifi jest lojalnym i świetnym człowiekiem, którego podziwiam.

Sytuacja jest zatem klarowna. Francuskiego pomocnika zakupi zespół, który zaoferuje za 22-latka największe pieniądze. Według mediów, kwota za cały transfer może wynieść nawet 90 milionów funtów!