Kłopoty Birmingham City. Klub otrzymał karę w postaci odjęcia punktów w lidze!

22.03.2019

Ostatnie rezultaty Birmingham City to nie jedyne problemy zespołu z Championship. Według ostatnich doniesień mediów, klub otrzymał karę w postaci odjęcia kilku punktów w lidze. Wszystko za sprawą sytuacji finansowej drużyny St Andrew’s Stadium.

Dość uważnie EFL (English Football League) przygląda się ekipom w Anglii. Tym razem na tapetę poszła drużyna Birmingham, a dokładniej kwestia jej rentowności i zrównoważonego rozwoju. Klub zanotował w ostatnich trzech latach straty przekraczające 13 milionów funtów na jeden rok. Komisja Dyscyplinarna rozpatrzyła sprawę w poniedziałek. Choć oficjalna informacja nie została jeszcze przedstawiona, to media w Anglii (w tym BBC) nie mają wątpliwości. Zespół otrzyma karę.

„Niebiescy” muszą przygotować się na stratę aż dziewięciu punktów w lidze. Taką bowiem sankcje miała przygotować komisja względem tego zespołu. Jest to pierwsza drużyna w Anglii, która otrzyma taką karę ze względu na zmiany w przepisach, które nastąpiły przed startem sezonu 2016/2017.

Utrata punktów powoduje, iż klub przesunie się z trzynastego na osiemnaste miejsce w tabeli. Przewaga Birmingham nad strefą spadkową wynosi obecnie pięć punktów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł