Alaba nie wyklucza transferu. „Istnieje kilka klubów, w których mógłbym zagrać”

22.03.2019

David Alaba już niemal od dziesięciu lat broni barw Bayernu Monachium. Przez ten czas reprezentant Austrii wielokrotnie był łączony z przenosinami między innymi do Realu Madryt czy Manchesteru City. Czy pewnego dnia 26-latek postanowi zmienić swoje otoczenie?

Kontrakt Alaby wygasa za ponad dwa lata. Póki co „Bawarczycy” nie prowadzą rozmów na temat jego przedłużenia, co może poddać jego przyszłość na Allianz Arena pod pewną wątpliwość.

– Mogę sobie wyobrazić, że pewnego dnia spróbuję gry w innej lidze, ale obecnie czuję się bardzo komfortowo w Bayernie. Każdego roku pojawiają się nowe cele i wyzwania. Cieszę się z życia w Monachium, ale nigdy nie wiesz, co się wydarzy w przyszłości.

Zapytany, do którego konkretnie miejsca w Europie rozważałby swój potencjalny wyjazd, odparł:

– W Hiszpanii myślałbym o dwóch klubach – Barcelonie oraz Realu Madryt. Pozostaje także Anglia, gdzie jest wiele ciekawych zespołów. Mogę zdradzić, że w dzieciństwie byłem fanem Arsenalu.

Bez wątpienia jakość Austriaka i jego wszechstronność sprawiają, że byłby wzmocnieniem dla niemal każdego klubu w Europie. Zaporowa może być jednak cena, ponieważ trudno sobie wyobrazić, że Bayern bez walki odda jednego z najlepszych piłkarzy za bezcen.

Odbierz darmowy zakład 20 zł