Matthijs de Ligt nie zdradza szczegółów – „Zobaczymy, gdzie ostatecznie trafię”

26.03.2019

W najbliższym oknie transferowym, Ajax może wzbogacić się o ogromną sumę pieniędzy. Wszystko za sprawą Matthijsa de Ligta. Młody defensor najprawdopodobniej opuści Holandię. Trudno jednak konkretnie określić kierunek 19-latka. Sam piłkarz nie zamierza zdradzać szczegółów. 

Środkowy obrońca pojawił się na pierwszych stronach gazet dzięki występom w Lidze Mistrzów. Dobrą postawę zawodnika zauważyły największe europejskie kluby. Według mediów, faworytem do zakontraktowania de Lighta jest Barcelona. „Duma Katalonii” kupiła już jakiś czas temu innego piłkarza Ajaksu. Frenkie de Jong od przyszłego sezonu będzie reprezentować hiszpańską ekipa.

Niewykluczone, że do swojego kolegi dołączy Matthijs. Jak na razie, sam zawodnik nie zamierza zdradzać jakichkolwiek szczegółów – Gram swoje, skupiam się na piłce. Zobaczymy, gdzie ostatecznie trafię. Sprawa transferu nie jest czymś, co spędza mi sen z powiek. Obecnie gram dla Ajaksu i narodowej kadry, więc na tym się koncentruję. Zdobywam cenne doświadczenie.

Transfer Holendra wydaje się kwestią czasu. Pytanie do jakiego klubu ostatecznie trafi 19-latek. Wydaje się, że cały czas największym faworytem jest Barcelona. O piłkarza zamierzają jednak powalczyć takie zespoły jak Juventus, Bayern, Paris-Saint Germain i Manchester City.

Odbierz darmowy zakład 20 zł