Letnie czystki Arsenalu. Latem odejdzie nawet pięciu piłkarzy?

27.03.2019

Pomimo ograniczonych funduszy przeznaczonych na letnie okienko transferowe, Arsenal czeka ogrom pracy podczas przerwy między sezonami. Związane jest to przede wszystkim ze sprzedażą zawodników, którzy znacząco obciążają budżet „Kanonierów”.

Najważniejszymi z nich są Mesut Oezil oraz Henrikh Mkhitaryan. Obaj łącznie pobierają tygodniowo z klasy klubowej blisko 550 tysięcy funtów, a Unai Emery sądzi, że jest to zbyt sowite wynagrodzenie zważywszy na ich prezentowany poziom. Hiszpan jest zdania, że te pieniądze mogą być wydane znacznie lepiej.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Finanse Arsenalu są od jakiegoś czasu mocno nadwyrężone, zwłaszcza jeśli chodzi o rachunek płac. Emery w przyszłym sezonie ponownie będzie miał do wydania raptem 50 milionów funtów, jeśli jego ekipa nie zdoła awansować do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

To oznacza oczywiście czystki kadrowe. Oprócz odchodzącego do Juventusu Aarona Ramseya, przejściu na emeryturę Petra Cecha i dwóch wyżej wspomnianych zawodników, klub nie zamierza przedłużać umowy z Dannym Welbeckiem. Ostatnim zawodnikiem, który opuści drużynę jest Denis Suarez.

Hiszpański szkoleniowiec stołecznej drużyny zamierza diametralnie przemeblować swój aktualny skład. Głównie mowa o zakupie lewego obrońcy, środkowym defensorze, rozgrywającym oraz prawym pomocnikiem. Jeśli chodzi o bocznego obrońcę i pomocnika – głównymi faworytami są Kieran Tierney oraz Nicolo Barella. Włoch może jednak kosztować około 45 milionów funtów, co w przypadku braku awansu do Champions League, będzie raczej niemożliwe do sfinalizowania.

Odbierz darmowy zakład 20 zł