Problemy Dzeko we Włoszech. Bośniak wróci do Anglii?

02.04.2019

Minęły już niemalże cztery lata odkąd Edin Dzeko opuścił Premier League. Bośniak z powodzeniem odnalazł się we Włoszech, gdzie regularnie przez ostatnie sezony zdobywał bramki. Ostatnie problemy napastnika mogą jednak sprawić, że wróci on na stare śmieci.

33-latek nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do najlepszych. W lutym piłkarz po ostrej kłótni z sędzią Gianluką Manganiellim otrzymał dwumeczowe zawieszenie. Rzucane obelgi w stronę arbitra niezbyt spodobały się fanom Rzymian, tym bardziej, że miało to miejsce podczas przegranego spotkania aż 7:1 z Fiorentiną. Jakby tego było mało, Dzeko coraz częściej zarzuca się nurkowanie w polu karnym, co także irytuje sympatyków Romy.

Obecny kontrakt doświadczonego napastnika wygasa za rok. To zatem ostatnia szansa dla włoskiego klubu na jakąkolwiek sprzedaż Dzeko. Wśród chętnych drużyn wymienia się przede wszystkim angielskie ekipy – na czele z Newcastle, West Hamem oraz Evertonem. W grę wchodzą również przenosiny do Interu, ponieważ konflikt pomiędzy Mauro Icardim i Luciano Spallettim jest coraz bardziej napięty.

Dzeko w swojej karierze niejednokrotnie udowodnił, że jest specem od strzelania bramek. Przez cztery ostatnie sezony w Serie A zaliczył 60 trafień w 129 spotkaniach. Równie dobrze wiodło mu się w Premier League, a jego dość niska cena (10 milionów euro) może skusić zespoły z dolnego rejonu tabeli angielskiej ekstraklasy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł