Nowy klub Mourinho coraz bliżej? Portugalczyk widziany na lotnisku we Francji

10.04.2019

Czas ucieka, koniec sezonu i lato coraz bliżej, a wciąż nie wiemy, jaki klub poprowadzi Jose Mourinho. Zwolniony pod koniec 2018 roku z Manchesteru United trener zdążył już odpocząć i szykuje się na nowe wyzwania. Czy już możemy domyślać się, co nim będzie?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Portugalczyk korzystając z urlopu udzielił wielu wywiadów na temat świata piłki, ale także na swój. Wspomniał nawet wprost, że chciałby wygrać Ligę Mistrzów w trzecim klubie i tytuł mistrzowski w piątym kraju. Wcześniej udało mu się to w Portugalii, Anglii, Włoszech i Hiszpanii.

Logika wskazywałaby więc, że teraz pora na Niemcy lub Francję. Właśnie tych kierunków powinniśmy się trzymać – Mourinho niedawno zapytany o Bundesligę odparł: – To kraj, w którym nigdy nie trenowałem. Dlaczego nie? Zobaczmy. To jednak nie wszystko.

Pojawiła się informacja, że we wtorkowy ranek Mourinho widziany był na lotnisku w… Lyonie. To jeszcze oczywiście niczego nie przesądza, ale wyraźnie wskazuje, że obie strony mogą prowadzić rozmowy rozmowy. Atmosferę podsyca także fakt, że obecny trener Olympique Lyon, Bruno Genesio, jest wręcz znienawidzony przez kibiców klubu.

Taki wybór Mourinho byłby dość zaskakujący, w końcu w Ligue 1 trudno będzie rywalizować z bardzo mocnym PSG, nie wspominając już o sukcesach w Lidze Mistrzów z klubem takim jak Lyon. Oczywiście – obecnie jest tam wielu utalentowanych zawodników, którzy jednak niedługo prawdopodobnie zmienią barwy. Czy Mourinho będzie tym, który ich zatrzyma i poprowadzi do wielkich rzeczy? Tak na pewno by udowodnił, że wciąż jest „The Special (Ligue) One”.

Odbierz darmowy zakład 20 zł