De Jong? Plaster dla Ronaldo? Erik ten Hag dość jasno o zbliżającym się rewanżu
16.04.2019

Przed nami pierwsze rewanżowe spotkania w ramach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Poza hitem na Camp Nou warto rzucić okiem także na Allianz Stadium, gdzie Juventus będzie musiał stawić czoła Ajaksowi, absolutnej rewelacji tegorocznych rozgrywek.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Podopieczni Erika ten Haga po latach przełamali złą serię i w końcu wyszli z grupy Ligo Mistrzów. Na tym jednak nie poprzestali, a korzystając ze świetnego pokolenia młodych zawodników i kilku udanych transferów, z każdym kolejnym meczem zadziwiają nas coraz bardziej.

W pierwszym, domowym meczu, amsterdamczycy zremisowali 1:1, choć to oni dominowali i mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Zabójczy znów okazał się Cristiano Ronaldo i właśnie m.in.  o niego zapytano trenera przed dzisiejszym pojedynkiem.

– Czy potrzebujemy “plastra” dla Cristiano Ronaldo? Nie, nigdy tego nie robimy. Czy zagra de Jong? Poczekamy do jutra (wtorku – red.) by ocenić sytuację, dziś wciąż jesteśmy niepewni. On chce zagrać, ale to ja podejmę ostateczną decyzję. (…) Juventus jest faworytem, wiemy, że musimy zagrać ponad nasze limity – to jasne. Nawet w ostatnim tygodniu w Amsterdamie pokazaliśmy, że możemy spisywać się dobrze. Na Bernabeu była magiczna noc, ale tu jest inna idea gry w piłkę, inna kultura – stwierdził ten Hag.

Patrząc na ostatnie problemy Juventusu można się spodziewać, że mecz może być wyrównany. Ajax jak zwykle będzie chciał grać ofensywną, ale mądrą piłkę, licząc na przebicie się przez osłabiona obronę gospodarzy (wątpliwy występ Chielliniego). Frenkie de Jong z pewnością robi wszystko, by zagrać w tak ważnym meczu i pewnie zrobi to, nawet jeśli będzie gotowy na 90%. Ciekawe, czy znów wszystko po stronie Juventusu będzie zależało od dyspozycji Ronaldo.

Odbierz darmowy zakład 20 zł